General
Full Title | Een kwestie van symmetrie |
---|---|
Sub-title | Verzamelde verhalen |
Series | Ceder editie |
Language | Dutch |
Original Language | Dutch |
Rodenko, Paul. Een kwestie van symmetrie. Verzamelde verhalen. Amsterdam: Meulenhoff, 1988. 95 pages. Volumes: 1 of 1 volume. Series: Ceder editie. First Edition. 12 cm. x 21,5 cm..
Condition: Fine. Softcover. Sewn Softcover.
SUMMARY:
De 50-er Paul Rodenko kreeg grote bekendheid als samensteller van ‘Verhalen uit 1000-en-een nacht’ en van ‘Nieuwe Griffels, schone leien’, de bloemlezing die duizenden jongeren tot het lezen van poezie bracht. Ook de dichter en essayist Rodenko leerden velen kennen, maar pas in deze bundel zijn zijn verhalen verzameld, die vanaf 1944 t/m 1961 in verschillende kranten en tijdschriften verschenen. Evenals zijn poezie is het verhalende proza van de in 1976 overleden dichter heel apart. Vrijwel alle verhalen bevatten surrealistische trekken en een bijzondere humor, met daarbij vaak ook nog een soort ‘moraal’, samen te vatten met ‘bekijk de zaak ook eens van de andere kant’. De relativerende kijk die Rodenko in de 14 opgenomen verhalen geeft, is alleen al de aanschaf van de bundel waard. Maar er is nog heel wat meer; een aantal facetten daarvan wordt besproken door Koen Hilberdink in het Nawoord. Laatstgenoemde geeft in de Verantwoording bovendien een blik op de wijze waarop hij als samensteller van deze bundel heeft gewerkt.
€7,00
In stock
Full Title | Een kwestie van symmetrie |
---|---|
Sub-title | Verzamelde verhalen |
Series | Ceder editie |
Language | Dutch |
Original Language | Dutch |
Authors | Rodenko, Paul |
---|
Publisher | Meulenhoff |
---|---|
Publishing Place | Amsterdam |
Release Year | 1988 |
H x L x W | 12 x 0 x 21.5 cm |
---|---|
Pages | 95 |
Volumes | 1 of 1 volume |
Cover Format | Softcover |
Binding | Sewn Softcover |
Condition | Fine |
Edition | First Edition |
---|
Summary | De 50-er Paul Rodenko kreeg grote bekendheid als samensteller van 'Verhalen uit 1000-en-een nacht' en van 'Nieuwe Griffels, schone leien', de bloemlezing die duizenden jongeren tot het lezen van poezie bracht. Ook de dichter en essayist Rodenko leerden velen kennen, maar pas in deze bundel zijn zijn verhalen verzameld, die vanaf 1944 t/m 1961 in verschillende kranten en tijdschriften verschenen. Evenals zijn poezie is het verhalende proza van de in 1976 overleden dichter heel apart. Vrijwel alle verhalen bevatten surrealistische trekken en een bijzondere humor, met daarbij vaak ook nog een soort 'moraal', samen te vatten met 'bekijk de zaak ook eens van de andere kant'. De relativerende kijk die Rodenko in de 14 opgenomen verhalen geeft, is alleen al de aanschaf van de bundel waard. Maar er is nog heel wat meer; een aantal facetten daarvan wordt besproken door Koen Hilberdink in het Nawoord. Laatstgenoemde geeft in de Verantwoording bovendien een blik op de wijze waarop hij als samensteller van deze bundel heeft gewerkt |
---|
SKU | SKU-3136 |
---|---|
ISBN 10 | 9029036397 |
ISBN 13 | 9789029036399 |